Przejdź do treści

Warsztaty dzikarzy🐕

18-Listopada na zboczach Masywu Ślęży odbyły się Warsztaty Dzikarzy dla Ogarów i Gończych Polskich im. płk. Piotra Kartawika. To już 21. edycja tejże imprezy na terenie okręgu Wrocławskiego. Natomiast po raz pierwszy w historii takie wydarzenie zostało współorganizowane przez Koło Łowieckie “Ślęża” w Sobótce wraz z Komisją Kynologiczną Zarządu Okręgowego PZŁ we Wrocławiu. Ze względu na brak w naszym kraju możliwości szkolenia psów w zagrodach dziczych tego typu inicjatywy są szczególnie istotne dla dobra polskiej kynologii.

Warsztaty odbywały się w warunkach naturalnych podczas polowania zbiorowego. Na zbiórce stanęło 12 psów, które uczestniczyły w pędzeniu trzech miotów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu przewodników oraz umiejętnej pracy psów na pokocie zwieńczającym polowanie ułożono pięć dzików. Pomimo jesienno-zimowej aury z opadami deszczu, gradu oraz śniegu przepiękne widoki oraz melodyjne granie polskich psów stworzyły niezapomniany spektakl. 

Podczas podsumowania trafnych uwag oraz pomocnych wskazówek dotyczących pracy psów udzielili menerom doświadczeni instruktorzy z Komisji Kynologicznej Zarządu Okręgowego PZŁ we Wrocławiu. Z rąk Łowczego Okręgowego, kol. Piotra Skotnickiego, Nasze Koło również otrzymało serdeczne podziękowania za gościnę. Długo jeszcze po zakończeniu warsztatów uczestnicy rozmawiali przy ognisku i przygotowanym poczęstunku. Doskonała, koleżeńska atmosfera przed, w trakcie i po warsztatach była najlepszym potwierdzeniem tego, że razem możemy więcej!

Darz Bór!🐗