Przejdź do treści

Spotkanie z dziećmi⛪

Darzbór! Tym myśliwskim powitaniem Łowczy Koła Łowieckiego “Ślęża” w Sobótce przywitał grupę dzieci z lokalnej parafii w dniu 8 czerwca, 2024. Spotkanie z dziećmi odbyło się na terenie stanicy myśliwskiej Kurhany. Celem tego spotkania było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, zapoznanie ze strojem myśliwego i jego rolą jaką pełni w lesie, kształtowanie opiekuńczego stosunku do zwierząt oraz odpowiedzialności za stan otaczającej nas przyrody.

Po tym krótkim wstępie dzieci miały okazję poznać trzy z naszych rodzimych ras psów – ogara polskiego, gończego polskiego i polskiego spaniela myśliwskiego. O historii, budowie oraz walorach użytkowych tych pięknych psów myśliwski opowiedzieli zaproszeni goście z Komisji Kynologicznej przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego we Wrocławiu. Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się a nawet pogłaskać obecne na miejscu psy. Co jak było widać sprawiło im ogromną radość! Ponadto, pokaz aportu oraz pracy na ścieżce tropowej w których przybyłe dzieci mogły aktywnie uczestniczyć wywarł na Nich spore wrażenie. 

O otaczającej nas przyrodzie, różnych rodzajach roślin, zwierzętach leśnych i ich zwyczajach opowiedzieli członkowie Koła Łowieckiego “Ślęża” w Sobótce oraz leśniczy Nadleśnictwa Miękinia – Krzysztof Szydłowski oraz Lesław Stawczyński. Szczególną uwagę zwrócili na konieczność dbania o zwierzęta i szanowania ich naturalnego środowiska. Prezentując w praktyce jak myśliwi dbają o polską przyrodę dzieci miały możliwość obejrzeć kosze lęgowe dla kaczek zamontowane na stawie archeologicznym. 

Zajęcia odbyły się w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Na zakończenie myśliwi przygotowali dla przybyłych gości pyszny poczęstunek w formie kiełbasek z ogniska. A w ramach podziękowania ks. Ryszard Szczypel wręczył przedstawicielom koła symboliczny upominek.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i jednocześnie zapraszamy na kolejne spotkanie!

Zarząd🍂