Przejdź do treści

Dzień dziecka🧒

Dnia 1 czerwca, 2024 roku nasze władze samorządowe zaprosiły wszystkie dzieci wraz z ich rodzinami do wspólnej zabawy na Gminny Dzień Dziecka. Niestety z powodu złych warunków atmosferycznych obchody tej uroczystości musiały zostać przeniesione do Ślężańskiego Ośrodka Kultury/Regionalnego Centrum Kultury Słowiańskiej a program imprezy uległ ograniczeniu.

Pomimo tego, z inicjatywy kol. Moniki Szimy-Effinowicz, KŁ “Ślęża” wyszło naprzeciw mieszkańcom z tym co najsmaczniejsze, czyli dziczyzną. Na zaproszenie Zarządu KŁ „Ślęża”, w Sobótce pojawił się Dziki Food Truck prowadzony przez wybitnego kucharza, Jakuba Wolskiego. Dzikie smakołyki, w formie 400 wildburgerów dostępnych nieodpłatnie, zostały ufundowane przez KŁ „Ślęża”. Wnioskując po tym w jakim tempie przygotowywane dzikie burgery znikały ze stołu wszystkim musiała zasmakować pyszna, polska dziczyzna.

Przybyli goście mogli również wysłuchać prelekcji o zdrowotnych walorach jedzenia tego najbardziej szlachetnego mięsa wygłoszonej przez samego Dzikiego Szefa. Ponadto, dostępne do dyspozycji dzieci były również upominki w formie zakładek do książek i kolorowanek z wizerunkami naszej rodzimej fauny. 

Było dziko i pysznie!🍔