Przejdź do treści

Dzień dziecka👶

Ostatnie lata nie sprzyjały organizacji spotkań oraz dużych imprez – pandemia, wojna na Ukrainie. Nie było okoliczności do tego, aby zaznaczyć Dzień Dziecka w sposób wyjątkowo uroczysty i należyty. W tym roku postanowiono to zmienić. Dlatego dnia 1 czerwca, 2023 roku nasze władze samorządowe zaprosiły wszystkie dzieci wraz z ich rodzinami do wspólnej zabawy na Gminny Dzień Dziecka. W trakcie tego całodniowego wydarzenia zaplanowano szereg atrakcji, między innymi: projekcje filmowe, konkurencje sportowe, multimedialną wystawę muzealną, przedstawienie teatralne oraz piknik rodzinny z zabawami, stoiskami tematycznymi oraz strefą gastronomiczną. 

W organizacji tak szlachetnej inicjatywy oczywiście nie mogło zabraknąć również wkładu naszych Myśliwych. Dążąc do aktywnego uczestnictwa w życiu naszego lokalnego społeczeństwa KŁ “Ślęża” wyszło naprzeciw mieszkańcom z tym co najsmaczniejsze, czyli dziczyzną. Przygotowana potrawa z dzika oraz bigos myśliwski znikały z talerzy mniejszych i większych z zawrotną prędkością stając się niekwestionowanymi bohaterami imprezy. Dzieci, które miały okazję świętować swój dzień ze ślężańskimi myśliwymi mogły również wziąć udział w specjalnie przygotowanych zajęciach edukacyjno-rzemieślniczych i własnoręcznie wykonać pamiątkowy medalion ze skóry. Dostępne do dyspozycji dzieci były również upominki w formie zakładek do książek z wizerunkami naszej rodzimej fauny. 

Przyświecającą ideą takich spotkań jest połączenie edukacji łowieckiej i ekologicznej z działalnością prospołeczną, przede wszystkim na rzecz najmłodszych. Wnioskując po zadowolonych uśmiechach dzieci w dniu wczorajszym tą ideę udało się zrealizować. Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom naszego koła którzy pomogli w zorganizowaniu oraz obsłudze naszego stanowiska!

Darz Bór! 🍂