Aktualności

 • Wesołych Świąt

  Wesołych Świąt

 

 

 

 

 

 

 

Logowanie na stronie tylko dla myśliwych znów jest aktualne.

 

Dla wszystkich zainteresowanych wyjazdem na Targi Hubertus Expo do Warszawy podajemy informację, że nowy łowczy krajowy Albert Kołodziejski je odwołał. Uzasadnienie decyzji na oficjalnej stronie PZŁ. Zapraszamy na Targi do Sosnowca 5-7 kwietnia.

 

Koledzy !

Prosimy o bardziej intensywny odstrzał lisa na obwodzie 251, w  Szczepankowicach, przy ulicy Wrocławskiej 1-5. Są liczne telefony od mieszkańców z prośbami o rozwiązanie problemu.Rolnicy mają ogromny problem z lisami, które podchodzą pod kurniki. W jedną noc lis zadusił 16 kur niosek. Bardzo proszę wszystkich kolegów o aktywność na polowaniach w tamtym regionie.

 

 

 

 

Uwaga !

W najbliższą niedzielę, to jest 10 marca odbędzie się inwentaryzacja zwierzyny na obu obwodach. Zapraszamy Kolegów na godzinę 8:00, na zbiórki rozpoczynające akcję. Do Jaksonowa zapraszamy Kolegów z grupy kolegi Eugeniusza Juzyszyna, z gminy Kobierzyce,  Żórawiny i Wrocławia. Pozostałych Kolegów zapraszamy na zbiórkę na Kurchanach również o godzinie 8:00. Obecność na inwentaryzacji obowiązkowa.   Nadleśnictwo zastrzega sobie prawo kontroli przeprowadzanej inwentaryzacji.

 

Zarząd Koła Łowieckiego Ślęża, zaprasza na bal na zakończenie sezonu na 2.03. 2019 do Baszty w Sobótce Zachodniej. W programie między innymi: występ Okręgowego Zespołu Muzyki Myśliwskiej "Tryton". Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zarząd koła przypomina o wpłacaniu pieniędzy na bal myśliwski. Płacimy u łowczego, do najbliższego piątku.

 

 

Zarząd koła przypomina o dokarmianiu bażantów i robieniu posypów.

Wszyscy koledzy są zobowiązani do stworzenia 3-4 osobowych zespołów i wykonania posypów dla bażantów na obu obwodach. Nikt nie jest zwolniony z ich wykonania. Posyp należy uzupełnić zbożem znajdującym się u kolegi Julka Czerwińskiego i zgłosić telefonicznie koledze podłowczemu. Posypy wykonujemy w tym tygodniu, do następnej niedzieli.

20190122_150901[1].jpg

 

Zarząd koła przypomina o realizacji odstrzału sarny do 15 stycznia ( czyli najbliższego wtorku).

 

Radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych tradycjami i staropolską kuchnią myśliwską. Wiele miłości, przebaczenia, zdrowia i Błogosławieństwa Bożego dla Wszystkich Myśliwych, ich bliskich oraz sympatyków Koła Łowieckiego Ślęża składa zarząd

 

Dodatkowe polowanie

7.12.2018 organizujemy dodatkowe polowanie zbiorowe. Zbiórka o godzinie 7:30 na Stanicy.

 

 

Czasowy zakaz polowania na Ślęży

W związku z organizacją polowania dewizowego, od dnia 1.12.18 do 18.12.18 jest całkowity zakaz polowania na Raduni -Las od Słupic do Elwro, Przełęcz Tąpadła.

 

 

Odstrzał lisa w Pełczycach

Koledzy ! W związku z licznymi skargami mieszkańców Pełczyc na lisy, które dokonują szkód w kurnikach, zarząd prosi o intensywniejsze polowania na drapieżniki w tej wsi. Skargi są składane przez mieszkańców z ul. Słonecznej.

 

 

Czasowy zakaz polowania na Ślęży

W związku z nocnym maratonem biegaczy na Ślęży, łowczy koła łowieckiego Ślęża, wprowadza czasowy zakaz polowania. Zakaz polowania będzie obowiązywał na Ślęży, od 1 grudnia od godziny 18 do południa dnia następnego tj . 2 grudnia. Jednocześnie przypominamy, że zakaz nie obowiązuje w czasie planowanego wcześniej polowania zbiorowego. Bezpieczeństwo wszystkich użytkowników Ślęży jest najważniejszą wartością.

 

 

Czas na opłacenie składek członkowskich.

Przypominamy o opłaceniu składek członkowskich. Składka do PZŁ powinna być zapłacona do 22 grudnia 2018 roku. Pełna składka PZŁ wynosi 320 zł, składka ulgowa PZŁ wynosi 160 zł. Ubezpieczenie OC wynosi 43 zł. Nasza składka do koła na rok 2018 wynosi 180 zł i powinna być zapłacona do 14 stycznia 2019 roku. Wszystkie składki płacimy przelewem na konto:   

NR.RACHUNKU
BS KĄTY WROCŁAWSKIE ODDZIAŁ SOBÓTKA
47 95741015 2003 0200 0653 0001

 

 

 

 Nie byłoby Polskiego Związku Łowieckiego bez wolnej Polski. Odradzającą się po 123 latach niewoli II Rzeczpospolitą tworzyły nie tylko granice, politycy,  wojny, powstania i decyzje międzynarodowej   konferencji. To ludzie zakładający organizacje realizujące politykę Państwa budowali nową rzeczywistość. To liczne organizacje takie jak Polski Czerwony Krzyż (1919 r),) ), Polski Związek Łowiecki (1923 r), Polskie Lasy Państwowe (1924 r), Liga Ochrony Przyrody (1928 r) tworzyły nową Ojczyznę. Dziś po 100 latach istnienia wolnej Polski możemy się wspólnie cieszyć, że pokolenia myśliwych zadbały o bardzo dobry stan  naszej ojczystej przyrody. Etyczna postawa i sumiennie wykonywane obowiązki myśliwego, powinny być dla Nas powodem do dumy, bo  ta  miłość do przyrody ojczystej jest dziś naszym patriotyzmem. Darz Bór!

 

Uroczysta msza święta hubertowska w podziękowaniu za 95 lat Polskiego Związku Łowieckiego i 100 lat niepodległości Polski

4 listopada 2018 w Oleśnicy w Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia odbyła się uroczysta msza święta z okazji 95 lecia Polskiego Związku Łowieckiego i 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zarząd składa podziekowania kolegom, z pocztu sztandarowego którzy reprezentowali nasze Koło  na okręgowej uroczystości. Dziękujemy kolegom z koła którzy wzięli udział wraz z rodzinami w tym radosnym wydarzeniu. Po mszy był czas rozmów i miłych spotkań na biesiadzie myśliwskiej.

zdjęcie 1http://www.kololowieckiesleza.pl/files/c4ebc0124ce4b2f063d948ed4da08eb7.jpg

zdjęcie 2http://www.kololowieckiesleza.pl/files/614f23bce21751c2b1536e0b9a343374.jpg

zdjęcie 3 e10a707fdffab78a78d1b3042fe1c82a.jpg

 

 

Przepraszamy za usterki techniczne na naszej stronie internetowej. Zostaną one usunięte w następnym tygodniu.

 

Zbiórka żołędzi w naszych podstawówkach.

31 października odbył się finał zbiórki żołędzi w Szkole Podstawowej nr 1 w Sobótce i Szkole w Światnikach. Dzieci chcąc pomóc myśliwym w zatrzymaniu dzików na pasach zaporowych, zebrały około 1,5 tony żołędzi. Dziękujemy wszystkim kolegom, którzy zachęcili swoje dzieci, wnuki i dzieci znajomych do akcji. Miło nam oznajmić, że wśród nagrodzonych małych zbieraczy żołędzi były dzieci z rodzin łowieckich. Szczególnie cieszy wysoka liczba dzieci z rodzin pozałowieckich uczestniczących w akcji oraz przychylność dyrektorów  i nauczycieli. Kolega Łowczy i Koleżanka Sekretarz wręczyli nagrody i podziękowali zaangażowanym uczniom.  Szczególne podziękowanie dla Kolegi Tomka za transport i pomoc w akcji.

http://www.kololowieckiesleza.pl/files/received_277562526222682.jpeg

 

 Prace na Stanicy

Zapraszamy na prace w piątek (przed Hubertusem) o godzinie 9:00 na Stanicę.

 

Prace na poletku

Zapraszamy w najbliższą sobotę  czyli 13.10 na zbieranie kukurydzy z naszego poletka. Zbiórka o godzinie 8:00 na poletku u kolegi Janusza Larskiego.

 

Kamizelki w kolorze pomarańczowym lub odblaskowo zielonym- obowiązkowe na polowania zbiorowe.

Zarząd Główny PZŁ, zwraca uwagę na używanie dobrze widocznego stroju (kamizelek) w czasie polowań zbiorowych.Pamiętając o bezpieczeństwie, proszę o zaopatrzenie się w te ważne elementy dobrze widocznego stroju.

 

 

 

 

Polowania zbiorowe

Na logowaniu tylko dla myśliwych, w zakładce Polowania zbiorowe znajduje się plik o nazwie Ważne informacje dla prowadzących polowanie. Wszystkich prowadzących proszę o zapoznanie się z tymi informacjami.

 

Bażanty introdukowane, proszę o skuteczną kontrolę populacji  lisa na obu obwodach.

Zdjęcie

DARZ BÓR!

Koledzy wraz ze zbliżającym się rozpoczęciem sezonu, przypominam o obowiązkach wynikających z prowadzenia polowań zgodnych z decyzjami uchwalonymi na tegorocznym Walnym Zgromadzeniu. Wszyscy członkowie są zobowiązani do przeczytania właściwych dokumentów znajdujących się w części Tylko dla myśliwych. Jeśli ktoś nie uzyskał kalendarza polowań -proszę o kontakt z sekretarzem. Bezpieczeństwo, zdrowy rozsądek oraz szacunek do koleżanek i kolegów wymaga, aby postarać się o pomarańczową kamizelkę lub kurtkę gdyż pasek na kapeluszu jest słabo widoczny.

 

Kursy PZŁ

Koledzy!

Na stronie Tylko dla myśliwych, w zakładce Dokumenty PZŁ w pliku (o roboczo brzmiącej nazwie) info na stronę koła znajdują się informacje dotyczące organizowanych przez PZŁ kursów. Są tam również aktualne pliki zarządzeń PZŁ.

 

 

Puszczanie bażantów

Koledzy!

Jutro czyli 13.09 koło godziny 14:00 zostaną wypuszczone bażanty na obu obwodach. Zachęcam kolegów do zabrania dzieci i wnuków i pokazania im w praktyce pracy myśliwych. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt ze mną lub z łowczym w celu ustalenia szczegółów akcji.

Koledzy! 

Na stronie naszego koła: w zakładce: tylko dla myśliwych, znajdziecie kalendarz na najbliższy sezon. Jeśli ktoś nie ma hasła i nazwy użytkownika proszę o telefon do mnie jutro po godzinie 16. Kalendarz rozdaję i rozsyłam, również w wersji papierowej. Proszę o kontakt telefoniczny, kolegów, którzy nie dostali haseł dostepu i kalendarza papierowego.

 

Łowieckie klimaty na pikniku w Maniowie

Koledzy!

W najbliższą  sobotę (8 września) w Maniowie Małym na Pikniku-" Słowiańskie Klimaty" będzie możliwość spotkania z sokolnikiem i jego ptakami łowczymi. Moje Bractwo Ślęgu opowie o łowiectwie i przyrodzie w świecie Słowian w średniowieczu. Oprócz tego tradycja, historia i kultura Słowian w przeszłości i dziś. Zabierzcie swoje dzieci i wnuki na wartościowe spotkania z historią łowiectwa. Polecam szczególnie spotkanie z sokolnikiem, który jako myśliwy pięknie opowiada o polowaniach z ptakami. Koledzy! Może ktoś z Was mógłby mi na tej imprezie przez 2-3 minuty powabić byka na rogu bawolim. Między godziną 15:00 -16:00, mamy wystąpienie na scenie. Róg bawoli (wabik mam), ale nie umiem wabić. Chętnych do pomocy proszę o kontakt z sekretarzem (czyli ze mną).   

 

Tylko dla myśliwych

Koledzy !

Przed weekendem wysłałam do Was smsy ze służbowej komórki. Kto dostał proszę o sms z odpowiedzią:  Wasze imię i nazwisko. Wówczas prześlę Kolegom nazwę użytkownika i hasło do logowania dla myśliwych w zakładce -Tylko dla myśliwych na naszej stronie (trzeba kliknąć na link nad logiem z dzikiem). Hasło możecie sobie zmienić, ale proszę sprawdźcie czy zalogowanie jest możliwe. Jeśli byłyby jakieś problemy, proszę o telefon do sekretarza, zawsze po godzinie 16:00 .

 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu, zwraca szczególną uwagę na odstrzał dzików, który w sezonie letnim znacząco się osłabił w naszym kole. Zagrożenie ASF, które co prawda nie dotarło do naszego regionu, wymaga od nas redukcji populacji dzików. Koledzy potraktujmy prośbę poważnie i zwiększmy liczbę naszych obecności w łowisku.

 

Prace gospodarcze  - koniec lata

Uwaga!

W dniu 1 września o godzinie 9:00, na Stanicy odbędą się prace gospodarcze. Obecność wszystkich, którzy nie są zwolnieni z prac na rzecz koła jest obowiązkowa. Prosimy zabrać ze sobą narzędzia takie jak: grabie, miotły, taczki, piły i to co może się przydać w ukończeniu porządkowania obiektu, który jest wizytówką naszego koła. Informacja zostaje podana z wyprzedzeniem czasowym, dlatego prosimy poważnie  ją potraktować i przybyć na prace.

 

Zmiana przepisów odnośnie szacowania szkód

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego we Wrocławiu informuje, o zmianie przepisów w zakresie szacowania szkód w uprawach i płodach rolnych. Nowe przepisy będą obowiązywać od dnia 23 sierpnia 2018 roku. Najistotniejsze zmiany to:

 1. wnioski o szacowanie szkód poszkodowani mają składać do dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich,
 2. wnioski powinny być zgłaszane w terminie umożliwiającym oszacowanie szkody,
 3. wszystkie sprawy wszczęte i nie zakończone do dnia wejścia w życie nowych przepisów podlegają procedurom opartych na dotychczasowych zasadach,
 4. termin oględzin i szacowania ostatecznego ustalany jest przez dzierżawcę lub zarządcę obwodu łowieckiego i o tym fakcie ma on obowiązek powiadomić poszkodowanego, jak również wojewódzki ośrodek doradztwa rolniczego, właściwy ze względu na miejsce wystąpienia szkody, w ciągu trzech dni od daty otrzymania wniosku o oszacowanie szkody,
 5. szacowanie ostateczne przeprowadzone powinno być najpóźniej w dniu zbioru uszkodzonej uprawy. Z kolei o planowanym terminie sprzętu uszkodzonej uprawy jej właściciel lub posiadacz ma obowiązek zawiadomić, w formie pisemnej, dzierżawcę lub zarządcę obwodu łowieckiego nie później niż na 7 dni przed planowanymi czynnościami zbioru,
 6. niestawiennictwo właściciela albo posiadacza gruntów rolnych lub przedstawiciela wojewódzkiego ośrodka doradztwa rolniczego nie wstrzymuje czynności związanych z dokonaniem oględzin lub szacowania ostatecznego,
 7. koła łowieckie nie będą ponosiły kosztów udziału w szacowaniu przedstawiciela ośrodka doradztwa rolniczego,
 8. do czasu wydania nowego rozporządzenia w tej kwestii, zastosowanie znajduje dotychczasowy druk szacowania szkód, który należy zaadaptować do nowych uwarunkowań.

Przypominamy o obowiązku poinformowania właściwych gmin o osobach (z podaniem kontaktu) uprawnionych do przyjmowania zgłoszeń szkód, począwszy od 23 sierpnia 2018 roku.

 

Zmiana zasad selekcji

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego we Wrocławiu informuje, że w dniu 24 lipca 2018 roku Naczelna Rada Łowiecka podjęła uchwałę nr 50/2018 w sprawie zmiany uchwały nr 14/2015 Naczelnej Rady Łowieckiej z dnia 15 grudnia 2015 roku, w sprawie przyjęcia zasad selekcji populacyjnej i osobniczej zwierząt łownych w Polsce oraz zasad postępowania przy ocenie zgodności odstrzału.
Zmiany dotyczą pozyskania osobników o cechach selekcyjnych po osiągnięciu przez nie wieku wyznaczonego dla osobników łownych, celem uniknięcia możliwości oceny jako odstrzału nieprawidłowego i uzyskania za nie punktu czerwonego.
Podjętą uchwałę przesyłamy w załączeniu celem wykorzystania i zapoznania z powyższą uchwałą Kolegów Selekcjonerów.

http://www.kololowieckiesleza.pl/files/uchwala_nrl_nr_50_2018.pdf

 

 

Prace gospodarcze

Uwaga!

W dniu 1 września o godzinie 9:00, na Stanicy odbędą się prace gospodarcze. Obecność wszystkich, którzy nie są zwolnieni z prac na rzecz koła jest obowiązkowa. Prosimy zabrać ze sobą narzędzia takie jak: grabie, miotły, taczki, piły i to co może się przydać w ukończeniu porządkowania obiektu, który jest wizytówką naszego koła. Informacja zostaje podana z wyprzedzeniem czasowym, dlatego prosimy poważnie  ją potraktować i przybyć na prace.

 

Problemy z lisami i nie tylko....

Uwaga

Wójt Gminy Kobierzyce i Sołtys wsi Pełczyce, zwracają się z prośbą o ograniczenie populacji lisów i kun domowych, które wyrządzają poważne szkody w hodowli drobiu oraz niszczą instalacje domowe, ocieplenia budynków, instalacje w pojazdach. Koledzy! Proszę o podjęcie działań zwalczających te szkodniki na terenie sołectwa Pełczyce (obwód 251).

Zasady odstrzału zwierzyny płowej

 Uwaga!

Okręgowa Rada Łowiecka informuje myśliwych selekcjonerów o tegorocznych zmianach kryteriów oceny prawidłowości odstrzału byków jelenia szlachetnego na terenie okręgu wrocławskiego PZŁ. Ogłoszenia w załącznikach.

Kryteria prawidłowości odstrzałów samców zwierzyny płowej z dnia 24.05.18

 

 

 

 

Nowe zasady bioasekuracji dla myśliwych

Uwaga, bardzo ważny komunikat!

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego we Wrocławiu przesyła w załączeniu do stosowania wytyczne dotyczące zasad bioasekuracji myśliwych w czasie polowań oraz w czasie pobierania próbek do badań laboratoryjnych w kierunku ASF, które należy stosować zarówno w strefach zagrożonych jak i nie bezpośrednio zagrożonych. Załącznik nr 1  czyli Rozporządzenie z 2017 roku obowiązuje naszą strefę, która nie jest strefą objętą bezpośrednim zagrożeniem i należy go dokładnie stosować. 

Załącznik  nr 2 dotyczy terenów objętych bezpośrednim zagrożeniem ASF  czyli nie dotyczy naszego okręgu.  Jednak wraz z szybko rozprzestrzeniającym się wirusem ASF zostaliśmy zobowiązani przez zarząd okręgowy  do  przekazania tych informacji. 

Prosimy o regularne otwieranie strony internetowej i zachęcanie kolegów myśliwych do jej czytania, gdyż jest to główny komunikator naszego Koła. A komunikaty powinny być czytane na bieżąco.

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

 

Polowanie dewizowe

Przypominamy,  że w dniach od 3 sierpnia do 7 sierpnia będzie się odbywać polowanie dewizowe. Prosimy o nie wypisywanie się na polowania w obu obwodach w tym okresie oraz na tydzień przed polowaniem dewizowym. Nie dotyczy to nocnych polowań na dziki, które powinny się odbywać cały czas.

 

Uwaga mieszańce

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego we Wrocławiu i Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska prosi o przekazywanie informacji przez myśliwych o ewentualnych spotkaniach z osobnikami, wobec których istnieje podejrzenie, że są mieszańcami wilka z psem. Proszę o przeczytanie załącznika.

Pismo Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

 

Łowieckie klimaty na Festiwalu Słowian

W ramach Festiwalu Słowian  została zorganizowana wycieczka na Kurchany i do grodu w Będkowicach. O godzinie 12:00, ponad 40 osobowa grupa turystów przybyła szlakiem, na Kurchany.  Zwiedziła je wraz z panią konserwator  zabytków archeologicznych na Ślęży -Haliną Śledzik –Kamińską. Następnie  turyści przybyli do grodu w Będkowicach, gdzie lokalna grupa rekonstrukcyjna  „Bractwo Ślęgu ” przygotowała zajęcia i wykłady przybliżające życie jego mieszkańców  w X wieku. Członkowie Bractwa od 3 lat wolontariacko opiekują się grodziskiem pod opieką pani konserwator  oraz nauczycielki Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Sobótce –Moniki Szimy-Efinowicz.  W ramach tej działalności przygotowali: wykłady o życiu codziennym, rzemiośle, łowiectwie i przyrodzie,  pokazy prac wykonywanych przez Słowian takich jak np.: pieczenie podpłomyków wraz z ich degustacją czy używanie  dawnych sprzętów  gospodarskich oraz stanowisko  łucznicze. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład i pokaz z sokolnika z Legnicy, myśliwego Tomasz Szlendaka, który przywiózł 2 ptaki: Puchacza i Myszołowca Towarzyskiego. Sokolnik skupił wokół siebie najliczniejszą grupę zainteresowanych. Przyjechał na zaproszenie  naszego koła łowieckiego Ślęża, które w ten sposób włączyło się do organizacji atrakcji w grodzie, uświadamiając jak ważnym aspektem przeszłości tych ziem było polowanie z ptakami. Do dziś pozostały nazwy miejscowości takie jak Sokolniki. Wiele osób dowiedziało się, że w Polsce trzeba być myśliwym,  aby móc uzyskać uprawnienia sokolnicze do polowań z tymi ptakami. Unia Europejska uznała sokolnictwo jako  Niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości . Nasze koło dzielnie reprezentował kolega łowczy ze swoją rodziną.

spotkanie z sokolnikiem

 

Nowy statut - propozycje zmian

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego we Wrocławiu w związku z otrzymanym Okólnikiem nr 26/WL-I/2018 Zarządu Głównego PZŁ zwraca się do wszystkich myśliwych z prośbą o przygotowanie propozycji dotyczących założeń do nowego Statutu PZŁ. Wszelkie propozycje należy przesyłać do tut. Zarządu w formie pisemnej (e-mail lub poczta tradycyjna) do dnia 10.07.2018r.

ul. Wodzisławska 10b
52-017 Wrocław
tel. (71) 340 08 58
fax. (71) 734 52 00

e-mail: zo.wroclaw@pzlow.pl


Piknik u Księdza Hyli

7 czerwca 2018 roku przedstawiciele naszego koła łowieckiego, godnie reprezentowali je na uroczystości Zakończenia Oktawy Bożego Ciała i Pikniku Myśliwskim w Parafii Matki Bożej Królowej Polski na Klecinie. W tym roku, w uroczystości wzięło udział 11 pocztów sztandarowych z całego Okręgu Wrocławskiego ( w skład w którego wchodzi 50 kół).  Nasi koledzy, jak co roku, bardzo aktywnie uczestniczyli w uroczystościach. Gospodarz uroczystości-ksiądz Witold Hyla (niemacierzysty członek naszego koła) dostał specjalne odznaczenia za zasługi na rzecz społeczeństwa od kombatantów i żołnierzy. Nabożeństwo  koncelebrowało 6 polujących księży. Mszę uświetniła gra na rogach myśliwskich, zespołu okręgowego PZŁ- Tryton. W czasie pikniku nasz łowczy podziękował ks. Witoldowi za ogromny wkład pracy jako kapelana okręgu wrocławskiego PZŁ i wręczył mu prezent.

U księdza Hyli - zdjęcie 1

U księdza Hyli - zdjęcie 2

U księdza Hyli - zdjęcie 3


 

Okręgowe Zawody Strzeleckie

W dniu 30 czerwca br. (sobota) odbędą się 56  Okręgowe Zawody Strzeleckie ZO PZŁ we Wrocławiu. Zawody rozgrywane będą na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu Grudzicach, otwarcie Sekretariatu godz. 8:00, otwarcie zawodów i rozpoczęcie strzelań  8:30. 

Startują reprezentacje 3 osobowe KŁ w klasie powszechnej i Open, klasyfikacja drużynowa, klasyfikacja indywidualna w klasie mistrzowskiej i powszechnej członkowie kół łowieckich Okręgu PZŁ Wrocław i niestowarzyszeni. Strzelamy pełny wielobój myśliwski (100 %).

Sędzia główny zawodów: Edward Makówka.

Za organizację zawodów odpowiada Zarząd Okręgowy PZŁ we Wrocławiu. Do zawodów zostanie opracowany regulaminy, który będzie obowiązywał w dniu zawodów.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie o czym zostaną poinformowani uczestnicy przy oficjalnym rozpoczęciu imprezy.

Zawodnicy będą przyjmowani wyłącznie na podstawie wypełnionego i podbitego pieczątką Koła zgłoszenia!

Opłata za udział jednego zawodnika wynosi jak w roku ubiegłym 120 zł.

Informacji szczegółowych udziela Starszy Instruktor kol. Andrzej Kasperkiewicz, tel. 609 520 562.

Mapa dojazdu do strzelnicy pod linkiem - http://www.zopzl-opole.pl/strzelectwo/strzelnica/dojazd-do-strzelnicy/


 

RODO - czyli ochrona danych osobowych

Zarząd Okręgowy PZŁ we Wrocławiu przekazuje poniżej wiadomość Zarządu Głównego PZŁ dot. nowych przepisów o ochronie danych osobowych. Prosimy o przekazanie wiadomości WSZYSTKIM myśliwym.

Szanowni Państwo,

w związku z tym, że 25 maja 2018 zaczynają obowiązywać nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych informujemy, że Pani/Pana dane osobowe znajdują się w naszej bazie i przetwarzamy je w celu realizacji celów statutowych Polskiego Związku Łowieckiego.

Zapewniamy, że przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności. Przygotowaliśmy zestaw informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

Darz Bór

Roman Rycombel
Łowczy Okręgowy


 

 

 

Script logo