Aktualności

"W kniei i na salonach"

Zapraszam na projekcję filmu "W kniei i na salonach" reżyseria Monika Szima-Efinowicz i Dawid Szczawiński.

Projekcja odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce, przy ulicy Chopina 25, 10 listopada (niedziela) o godzinie 16:00 w sali kinowej.

Wstęp wolny.  

Jeśli bliska jest Ci historia Twojej ojczyzny, zobacz losy niezwykłych kobiet, które łączyła wspólna pasja -łowiectwo. Poznaj piękne i trudne karty polskich dziejów, w których nasze Diany mają swój wielki udział, a myśliwi zapomniane dziś zasługi dla kraju. Przyjdź z dziećmi na film o historii.
Film powstał dzięki współpracy zaangażowanych myśliwych i zwolenników historii. Przed filmem wywiad z reżyserem.
W okresie pomiędzy myśliwskim  Hubertusem, a  11 listopada warto spojrzeć na historię nieznaną i nie zapomnieć tego co kształtowało w przeszłości tożsamość narodu.

Monika Szima-Efinowicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Wszystkich, którzy odeszli do  Krainy Wiecznych Łowów,

niech przyjmie Dobry Bóg,

a nasza modlitwa, niech im otworzy drogę do zbawienia"

 

"A gdy Hubert już przyjdzie po Ciebie i zawoła Cię przez próg, 

na te Łowy Wieczyste tam w niebie,

tam gdzie Wielkim  Łowczym Bóg,

powiesz: Panie, jeszczem tu na ziemi,

nie wystrzelał tej zaszczytnej premii,

Daj choć roczek, choć dzionek, choć ranek,

Bym Ci złom swój zanieść mógł"

 

Czesław Seniuch

koło łowieckie Kamera, 1968.

 

 

 

 

 

 

 

 

PZŁ zbiera podpisy za zmianą ustawy o uczestnictwie dzieci w polowaniach.

 

Znowelizowany w zeszłym roku zapis ustawy 42aa pkt 15. ustawy Prawo łowieckie łamie nasze konstytucyjne prawo do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców (art. 48 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej). Myśliwi chcieliby poprzez wspólne polowania nauczyć swoje dzieci kultury i tradycji nie tylko łowieckiej, ale ogólnie rzecz ujmując polskiej. Myślistwo towarzyszy nam od setek lat i jest spójne z naszą tożsamością narodową. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat zatraciliśmy ją z różnych względów, ale chcielibyśmy ją odtworzyć właśnie przez czynną edukację dzieci i młodzieży.

Ponadto poprzez polowania, możemy uczyć nasze dzieci przyrody i wszystkiego co się z nią wiążę, czyli m.in. ochrony środowiska, nauki o gatunkach, prawidłowego zachowania w lesie, szacunku dla fauny i flory. Jesteśmy przekonani, że taka nauka, nazwijmy ją empiryczną, jest o wiele skuteczniejsza niż książkowa i jest cenną lekcją o otaczającym świecie.

Naczelna Rada  Łowiecka oraz Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Krzewienie Tradycji Łowieckiej” na rzecz Ustawy o zmianie ustawy Prawo łowieckie zwraca się z prośbą o składanie podpisów pod petycją, która doprowadzi do zmiany ustawy i pozwoli dzieciom myśliwych w legalnym uczestnictwie w polowaniach.

W naszym kole podpisy można składać u łowczego oraz w Jaksonowie u kolegi Piotra. Podpisy zbieramy do 29.08. 2019. Liczą się również podpisy osób pełnoletnich, nie tylko myśliwych.

 

 

 

 

 

 

Po zalogowaniu, w zakładce: Tylko dla myśliwych koła, najnowszy newsletter z informacjami z Polskiego Związku Łowieckiego, zapraszam do lektury. Chętnych do wypełnienia deklaracji o której mowa w pierwszym punkcie w newsletterze, zapraszam do kontaktu z sekretarzem koła.

 

 

 

 

Łowczy informuje, że odstrzał Rogaczy w obwodzie 251 i 297 został wykonany.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla chętnych

Można  odebrać u łowczego kilka najnowszych numerów" Pasji", wrocławskiego magazynu łowiecko-ekologicznego, wydawanego przez okręgowy PZŁ Wrocław.  Zapraszam

Na stronie logowania tylko dla myśliwych, w zakładce Newsletter 2019.07, znajdują się bieżące informacje dotyczące spraw Polskiego Związku Łowieckiego.

 

 

 

 Sekretarz koła łowieckiego Ślęża, zaprasza wszystkich wraz z dziećmi, na Targi Sobótkowe w dniu 22 czerwca 2019 roku do Rynku. Za Urzędem Gminy, od strony ulicy Kościuszki, w zaułku historycznym Drużyna Ślęgu opowie o historii Słowian. Będą ciekawostki o świecie zwierząt z dawnych wieków i samym łowiectwie. Nasz kolega myśliwy, z koła Rolnik, zaprasza na spotkanie i wykład o ptakach drapieżnych. Przywiezie ze sobą puchacza, sowę płomykówkę i myszołowca Harrisa. Zapraszam też na kram rzemieślnika Amalusa, który sprzedawać będzie noże oprawione w drewno i poroże oraz z innymi motywami łowieckimi. Na stanowisku łuczniczym, zarówno młodzi jak i starsi będą  mogli sprawdzić swoją skuteczność w strzelaniu z łuku.  Zapraszam już od godziny 12:00, na spotkanie z historią łowiectwa. 

  Podobny plener odbędzie się na grodzie w Będkowicach w dniu 6 lipca w godzinach od 12:00 do  15:00. Tu również będą poruszone liczne wątki łowieckie, spotkanie z ptakami drapieżnymi oraz szlachetna sztuka wabienia jelenii. Serdecznie zapraszamy.


                                                                                                                

 

Łowczy przypomina wszystkim, o oddawaniu nieaktualnych odstrzałów

 

 

Radosnych Świąt Wielkanocnych, Błogosławieństwa Bożego, Spokojnego przeżywania radości ze Zmartwychwstania Pańskiego w gronie rodziny i w zgodzie z polską tradycją,

składa

zarząd

Koła Łowieckiego Ślęża

Przypominamy o Zgromadzeniu Walnym w niedzielę 28 kwietnia w restauracji "Chata".

 

 

Zarząd Okręgowy we Wrocławiu zaprasza na Międzynarodową Konferencję Przyrodniczo -Łowiecką we Wrocławiu (szczegóły w załączniku)

http://encja łowiecko-przyrodnicza we Wrocławiu

 

 

Zarząd Okręgowy we Wrocławiu zaprasza na Okręgowe Zawody Strzeleckie (szczegóły w załączniku) . Zainteresowanych Kolegów prosimy o kontakt z sekretarzem koła.

http://zawody okręgowe 2019

 

Script logo