Aktualności

  • Historia łowiectwa na Targach Sobótkowych,

    Historia łowiectwa na Targach Sobótkowych,

 

 

 

PZŁ zbiera podpisy za zmianą ustawy o uczestnictwie dzieci w polowaniach.

 

Znowelizowany w zeszłym roku zapis ustawy 42aa pkt 15. ustawy Prawo łowieckie łamie nasze konstytucyjne prawo do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców (art. 48 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej). Myśliwi chcieliby poprzez wspólne polowania nauczyć swoje dzieci kultury i tradycji nie tylko łowieckiej, ale ogólnie rzecz ujmując polskiej. Myślistwo towarzyszy nam od setek lat i jest spójne z naszą tożsamością narodową. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat zatraciliśmy ją z różnych względów, ale chcielibyśmy ją odtworzyć właśnie przez czynną edukację dzieci i młodzieży.

Ponadto poprzez polowania, możemy uczyć nasze dzieci przyrody i wszystkiego co się z nią wiążę, czyli m.in. ochrony środowiska, nauki o gatunkach, prawidłowego zachowania w lesie, szacunku dla fauny i flory. Jesteśmy przekonani, że taka nauka, nazwijmy ją empiryczną, jest o wiele skuteczniejsza niż książkowa i jest cenną lekcją o otaczającym świecie.

Naczelna Rada  Łowiecka oraz Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Krzewienie Tradycji Łowieckiej” na rzecz Ustawy o zmianie ustawy Prawo łowieckie zwraca się z prośbą o składanie podpisów pod petycją, która doprowadzi do zmiany ustawy i pozwoli dzieciom myśliwych w legalnym uczestnictwie w polowaniach.

W naszym kole podpisy można składać u łowczego oraz w Jaksonowie u kolegi Piotra. Podpisy zbieramy do 29.08. 2019. Liczą się również podpisy osób pełnoletnich, nie tylko myśliwych.

 

 

 

 

 

 

Po zalogowaniu, w zakładce: Tylko dla myśliwych koła, najnowszy newsletter z informacjami z Polskiego Związku Łowieckiego, zapraszam do lektury. Chętnych do wypełnienia deklaracji o której mowa w pierwszym punkcie w newsletterze, zapraszam do kontaktu z sekretarzem koła.

 

 

 

 

Łowczy informuje, że odstrzał Rogaczy w obwodzie 251 i 297 został wykonany.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla chętnych

Można  odebrać u łowczego kilka najnowszych numerów" Pasji", wrocławskiego magazynu łowiecko-ekologicznego, wydawanego przez okręgowy PZŁ Wrocław.  Zapraszam

Na stronie logowania tylko dla myśliwych, w zakładce Newsletter 2019.07, znajdują się bieżące informacje dotyczące spraw Polskiego Związku Łowieckiego.

 

 

 

 Sekretarz koła łowieckiego Ślęża, zaprasza wszystkich wraz z dziećmi, na Targi Sobótkowe w dniu 22 czerwca 2019 roku do Rynku. Za Urzędem Gminy, od strony ulicy Kościuszki, w zaułku historycznym Drużyna Ślęgu opowie o historii Słowian. Będą ciekawostki o świecie zwierząt z dawnych wieków i samym łowiectwie. Nasz kolega myśliwy, z koła Rolnik, zaprasza na spotkanie i wykład o ptakach drapieżnych. Przywiezie ze sobą puchacza, sowę płomykówkę i myszołowca Harrisa. Zapraszam też na kram rzemieślnika Amalusa, który sprzedawać będzie noże oprawione w drewno i poroże oraz z innymi motywami łowieckimi. Na stanowisku łuczniczym, zarówno młodzi jak i starsi będą  mogli sprawdzić swoją skuteczność w strzelaniu z łuku.  Zapraszam już od godziny 12:00, na spotkanie z historią łowiectwa. 

  Podobny plener odbędzie się na grodzie w Będkowicach w dniu 6 lipca w godzinach od 12:00 do  15:00. Tu również będą poruszone liczne wątki łowieckie, spotkanie z ptakami drapieżnymi oraz szlachetna sztuka wabienia jelenii. Serdecznie zapraszamy.


                                                                                                                

 

Łowczy przypomina wszystkim, o oddawaniu nieaktualnych odstrzałów

 

 

Radosnych Świąt Wielkanocnych, Błogosławieństwa Bożego, Spokojnego przeżywania radości ze Zmartwychwstania Pańskiego w gronie rodziny i w zgodzie z polską tradycją,

składa

zarząd

Koła Łowieckiego Ślęża

Przypominamy o Zgromadzeniu Walnym w niedzielę 28 kwietnia w restauracji "Chata".

 

 

Zarząd Okręgowy we Wrocławiu zaprasza na Międzynarodową Konferencję Przyrodniczo -Łowiecką we Wrocławiu (szczegóły w załączniku)

http://encja łowiecko-przyrodnicza we Wrocławiu

 

 

Zarząd Okręgowy we Wrocławiu zaprasza na Okręgowe Zawody Strzeleckie (szczegóły w załączniku) . Zainteresowanych Kolegów prosimy o kontakt z sekretarzem koła.

http://zawody okręgowe 2019

 

Script logo