Aktualności

  • Wrocławscy myśliwi medykom

    Wrocławscy myśliwi medykom

 

Dziś pokazywanie, że myśliwi to ludzie, gotowi do pomocy jest bardzo potrzebne. Koledzy! Mamy taką okazję na naszym terenie.
22 maja w Sobótce wspólne możemy wesprzeć Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu🏩, a tym samym pacjentów potrzebujących pomocy🙋‍♂️Akcja krwiodawstwa odbędzie się w godz. 9:00-13:00⏰ na placu przy Urzędzie Miasta i Gminy w Sobotce. Potrzebna jest każda grupa krwi💉, jednak najniższe stany dotyczą A Rh -, B Rh -, 0 Rh – oraz A Rh+, B Rh+ i 0 Rh+.
❓Jeżeli:
✅ jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia;
✅ czujesz się zdrowy;
✅ ważysz nie mniej niż 50 kg;
✅ pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi
👉zjedz lekki posiłek, zabierz dokument ze zdjęciem i numerem PESEL, pozwalającym na stwierdzenie tożsamości i zgłoś się do rejestracji podczas akcji wyjazdowej do Sobótki! :)
❌ Bezwzględne przeciwwskazania do oddania krwi:
ciężkie choroby układu: krążenia, pokarmowego, nerwowego, oddechowego, moczowego
zakażenie chorobami zakaźnymi (np. HIV, żółtaczka, kiła)
zachowania seksualne o podwyższonym ryzyku zarażenia chorobami zakaźnymi
używanie środków psychoaktywnych
choroby krwi
łuszczyca
cukrzyca
nowotwory złośliwe.
 

 

 

Przypominam o obowiązku noszenia masek  w przestrzeni publicznej od 16 kwietnia. Kolegów - seniorów naszego koła, którzy nie posiadają jeszcze maseczki bawełnianej (wielorazowego użytku) proszę o kontakt telefoniczny - 609576014 Monika Szima-Efinowicz. Maseczki takie zostaną dla potrzebujących  kolegów dostarczone, przeze mnie, do Waszych domów, tuż po świętach, w ramach akcji Maseczka dla myśliwego seniora.                                                 W swoim imieniu Życzę Wszystkim Zdrowych, spokojnych i pełnych Błogosławieństwa Bożego Świąt.

 

 

 

 

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego we Wrocławiu mając na względzie wystąpienie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zagrożenia epidemicznego związanego z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę o nazwie COVID-19 oraz wynikającymi z tego ograniczeniami, postanowił zainicjować akcję zbiórki środków finansowych z przeznaczeniem na pomoc służbie zdrowia i innym instytucjom zmagającym się z ograniczeniem epidemii na terenie naszego okręgu.

Prosimy Koła Łowieckie i myśliwych o przyłączenie się do akcji i wpłacanie środków pieniężnych na utworzone w tym celu subkonto.

38 1090 1522 0000 0001 4467 9434

Santander Consumer Bank Polska S.A.

Prosimy o dokonywanie wpłat w terminie do 24.04.2020 r.

O postępie zbiórki będziemy informowali na bieżąco na stronie internetowej ZO PZŁ we Wrocławiu. Zebrane środki zostaną rozdysponowane przez utworzony przy Zarządzie Okręgowym Komitet Zbiórkowy.

 

                                                                       Zarząd Okręgowy PZŁ we Wrocławiu

 

 

 

Koledzy!

W związku z moją rezygnacją ze stanowiska sekretarza w kole, proszę o zwracanie się z wszystkimi sprawami do pozostałych członków zarządu.  Członkowie, którzy nie podbili jeszcze legitymacji, muszą to zrobić we własnym zakresie w zarządzie okręgowym PZŁ.  

 

 

 

Łowczy kł Ślęża prosi wszystkich kolegów selekcjonerów, zainteresowanych oceną parostków rogacza o dostarczenie ich do niego do 18.01.2020.

 

 

 

Koledzy, którzy jeszcze nie podbili w tym roku legitymacji, a chcą to zrobić za pośrednictwem sekretarza, proszę o dostarczenie legitymacji do łowczego we wtorek i odebrania jej w czwartek po południu. Jednocześnie przypominamy wszystkim o płaceniu składek do PZŁ i do koła.

 

 

 

Uwaga!

Łowczy przypomina kolegom wybierającym się na polowanie indywidualne, w miejsca  obwodu 297, które  położone są  na terenie powiatu wrocławskiego, aby przed polowaniem zabrali ze sobą znaczniki pobrane u niego, potrzebne do oznaczenia tusz dzików. W skrzynce, przy książce ewidencji, będzie umieszczona mapa granicy powiatu wrocławskiego. Proszę zapoznać się z przebiegiem granicy powiatu  (zaznaczona jest na niebiesko) . W razie niepewności, należy kontaktować się z łowczym.

Zamieszczam mapę  z zaznaczoną granicą obok tej informacji.

 

 

 

 

 

 

Zarząd koła łowieckiego Ślęża, składa życzenia spokojnych, rodzinnych, pełnych tradycji staropolskich Świąt Bożego Narodzenia. Podnieś rączkę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą.... Niech słowa kolędy przyniosą wszystkim Kolegom i ich rodzinom, bliskim i przyjaciołom, spokój i dostatek oraz wiarę w lepsze jutro na nadchodzący rok 2020.

 

 

 

 

Wraz ze zbliżającym się zagrożeniem Afrykańskim Pomorem Świń, Nadleśnictwa Henryków i Miękinia apelują o zwiększenie odstrzału na dziki, na terenie naszych obwodów. Zarząd  koła, prosi kolegów o większe zaangażowanie się w polowania indywidualne i zbiorowe.

 

Koledzy zapraszamy do pracy w łowisku przy uzupełnianiu soli w lizawkach. Sól można zabierać od kolegi grupowego-Tomasza Kuriaty.

 

 

 

 

Pogrzeb kolegi Tomasza Sarapuka odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 14:00, w Dzierżoniowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ślężański Ośrodek Kultury, składa serdeczne podziękowania za liczne przybycie  myśliwych  i ich rodzin, przyjaciół na film „W kniei i na salonach” . Projekcja filmu włączona do obchodów  Święta Odzyskania Niepodległości i Wasze  liczne przybycie, pokazało nie tylko zasługi myśliwych dla naszej ojczyzny w przeszłości, ale i to jak ważne jest dziś wspólne świętowanie 11 listopada. Solidarnie pokazaliśmy lokalnej społeczności,  jaką wagę dla środowiska myśliwskiego ma łowiectwo i tradycja, nierozerwalnie łączące się z historią naszej ojczyzny.

 

 

 

"W kniei i na salonach"

Zapraszam na projekcję filmu "W kniei i na salonach" reżyseria Monika Szima-Efinowicz i Dawid Szczawiński.

Projekcja odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce, przy ulicy Chopina 25, 10 listopada (niedziela) o godzinie 16:00 w sali kinowej.

Wstęp wolny.  

Jeśli bliska jest Ci historia Twojej ojczyzny, zobacz losy niezwykłych kobiet, które łączyła wspólna pasja -łowiectwo. Poznaj piękne i trudne karty polskich dziejów, w których nasze Diany mają swój wielki udział, a myśliwi zapomniane dziś zasługi dla kraju. Przyjdź z dziećmi na film o historii.
Film powstał dzięki współpracy zaangażowanych myśliwych i zwolenników historii. Przed filmem wywiad z reżyserem.
W okresie pomiędzy myśliwskim  Hubertusem, a  11 listopada warto spojrzeć na historię nieznaną i nie zapomnieć tego co kształtowało w przeszłości tożsamość narodu.

Monika Szima-Efinowicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Wszystkich, którzy odeszli do  Krainy Wiecznych Łowów,

niech przyjmie Dobry Bóg,

a nasza modlitwa, niech im otworzy drogę do zbawienia"

 

"A gdy Hubert już przyjdzie po Ciebie i zawoła Cię przez próg, 

na te Łowy Wieczyste tam w niebie,

tam gdzie Wielkim  Łowczym Bóg,

powiesz: Panie, jeszczem tu na ziemi,

nie wystrzelał tej zaszczytnej premii,

Daj choć roczek, choć dzionek, choć ranek,

Bym Ci złom swój zanieść mógł"

 

Czesław Seniuch

koło łowieckie Kamera, 1968.

 

 

 

 

 

 

 

 

PZŁ zbiera podpisy za zmianą ustawy o uczestnictwie dzieci w polowaniach.

 

Znowelizowany w zeszłym roku zapis ustawy 42aa pkt 15. ustawy Prawo łowieckie łamie nasze konstytucyjne prawo do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców (art. 48 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej). Myśliwi chcieliby poprzez wspólne polowania nauczyć swoje dzieci kultury i tradycji nie tylko łowieckiej, ale ogólnie rzecz ujmując polskiej. Myślistwo towarzyszy nam od setek lat i jest spójne z naszą tożsamością narodową. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat zatraciliśmy ją z różnych względów, ale chcielibyśmy ją odtworzyć właśnie przez czynną edukację dzieci i młodzieży.

Ponadto poprzez polowania, możemy uczyć nasze dzieci przyrody i wszystkiego co się z nią wiążę, czyli m.in. ochrony środowiska, nauki o gatunkach, prawidłowego zachowania w lesie, szacunku dla fauny i flory. Jesteśmy przekonani, że taka nauka, nazwijmy ją empiryczną, jest o wiele skuteczniejsza niż książkowa i jest cenną lekcją o otaczającym świecie.

Naczelna Rada  Łowiecka oraz Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Krzewienie Tradycji Łowieckiej” na rzecz Ustawy o zmianie ustawy Prawo łowieckie zwraca się z prośbą o składanie podpisów pod petycją, która doprowadzi do zmiany ustawy i pozwoli dzieciom myśliwych w legalnym uczestnictwie w polowaniach.

W naszym kole podpisy można składać u łowczego oraz w Jaksonowie u kolegi Piotra. Podpisy zbieramy do 29.08. 2019. Liczą się również podpisy osób pełnoletnich, nie tylko myśliwych.

 

 

 

 

 

 

Po zalogowaniu, w zakładce: Tylko dla myśliwych koła, najnowszy newsletter z informacjami z Polskiego Związku Łowieckiego, zapraszam do lektury. Chętnych do wypełnienia deklaracji o której mowa w pierwszym punkcie w newsletterze, zapraszam do kontaktu z sekretarzem koła.

 

 

 

 

Łowczy informuje, że odstrzał Rogaczy w obwodzie 251 i 297 został wykonany.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla chętnych

Można  odebrać u łowczego kilka najnowszych numerów" Pasji", wrocławskiego magazynu łowiecko-ekologicznego, wydawanego przez okręgowy PZŁ Wrocław.  Zapraszam

Na stronie logowania tylko dla myśliwych, w zakładce Newsletter 2019.07, znajdują się bieżące informacje dotyczące spraw Polskiego Związku Łowieckiego.

 

 

 

 Sekretarz koła łowieckiego Ślęża, zaprasza wszystkich wraz z dziećmi, na Targi Sobótkowe w dniu 22 czerwca 2019 roku do Rynku. Za Urzędem Gminy, od strony ulicy Kościuszki, w zaułku historycznym Drużyna Ślęgu opowie o historii Słowian. Będą ciekawostki o świecie zwierząt z dawnych wieków i samym łowiectwie. Nasz kolega myśliwy, z koła Rolnik, zaprasza na spotkanie i wykład o ptakach drapieżnych. Przywiezie ze sobą puchacza, sowę płomykówkę i myszołowca Harrisa. Zapraszam też na kram rzemieślnika Amalusa, który sprzedawać będzie noże oprawione w drewno i poroże oraz z innymi motywami łowieckimi. Na stanowisku łuczniczym, zarówno młodzi jak i starsi będą  mogli sprawdzić swoją skuteczność w strzelaniu z łuku.  Zapraszam już od godziny 12:00, na spotkanie z historią łowiectwa. 

  Podobny plener odbędzie się na grodzie w Będkowicach w dniu 6 lipca w godzinach od 12:00 do  15:00. Tu również będą poruszone liczne wątki łowieckie, spotkanie z ptakami drapieżnymi oraz szlachetna sztuka wabienia jelenii. Serdecznie zapraszamy.


                                                                                                                

 

Łowczy przypomina wszystkim, o oddawaniu nieaktualnych odstrzałów

 

 

Radosnych Świąt Wielkanocnych, Błogosławieństwa Bożego, Spokojnego przeżywania radości ze Zmartwychwstania Pańskiego w gronie rodziny i w zgodzie z polską tradycją,

składa

zarząd

Koła Łowieckiego Ślęża

Przypominamy o Zgromadzeniu Walnym w niedzielę 28 kwietnia w restauracji "Chata".

 

 

Zarząd Okręgowy we Wrocławiu zaprasza na Międzynarodową Konferencję Przyrodniczo -Łowiecką we Wrocławiu (szczegóły w załączniku)

http://encja łowiecko-przyrodnicza we Wrocławiu

 

 

Zarząd Okręgowy we Wrocławiu zaprasza na Okręgowe Zawody Strzeleckie (szczegóły w załączniku) . Zainteresowanych Kolegów prosimy o kontakt z sekretarzem koła.

http://zawody okręgowe 2019

 

Script logo